5 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę szukając firmy programistycznej
Chcąc wykonać projekt z branży IT, a nie będąc jej członkiem, potrzebujesz zespołu specjalistów, którzy Ci pomogą.
O ile łatwo znajdziesz ich w firmie programistycznej, o tyle samo jej wybranie może wydać się nie lada wyzwaniem. Dlaczego? Nie chodzi tylko o to, że na rynku IT zrobiło się całkiem tłumnie, ale oferty od różnych wykonawców potrafią znacznie różnić się między sobą, dlatego wyposażymy Cię w wiedzę, na jakie szczegóły powinieneś zwrócić uwagę.
Jeśli nie posiadasz wiedzy informatycznej, zabierz na spotkanie z software housem znajomego programistę albo swojego pracownika znającego ten temat. Wówczas będzie mógł on wniknąć w specjalistyczne szczegóły, lepiej zweryfikuje doświadczenie i wiedzę developerów, którym powierzysz swój projekt.
Framework
Framework to szkielet wykorzystywany do budowania aplikacji. Zwykle programiści korzystają z tego rodzaju rozwiązania i umożliwia im to efektywniejszą pracę. Wybór frameworka jest o tyle ważny, że jeśli w przyszłości powierzysz swoją aplikację innej firmie programistycznej niż ta, która go tworzyła, powinna również go znać, wówczas łatwiej będzie dokonywać w nim zmian.
Kompetencje i doświadczenie pracowników
Zanim przekażesz swój projekt w ręce developerów, dowiedz się, kim są. Jeśli zależy Ci na profesjonalnym podejściu i bezawaryjnym rozwiązaniu, szukasz osób z dużym doświadczeniem. Dowiedz się, jakich specjalistów zatrudnia dana firma, ich profile możesz prześwietlić choćby na LinkedIn, co da Ci jasny obraz ich kompetencji i zdolności. Jeśli zależy Ci na zastosowaniu konkretnego rozwiązania lub technologii w Twoim projekcie, poproś o rozmowę z osobą, która się w nich specjalizuje.
Realizacja podobnych lub takich samych projektów
I tutaj właśnie przyda się Twój człowiek, Twój informatyk. Zapytaj na spotkaniu, czy firma, której oferta Cię zainteresowała, już wykonywała podobne projekty do Twojego. Jeśli tak, sprawdź ze swoim programistą ich aplikacje i nie bójcie się zadawania pytań. Jeśli ze względów prawnych nie uzyskasz dostępu do wykonanego projektu, poproś o jego opisanie.
Pozostałe wpisy
Słowniczek pojęć internetowych cz.2
Dziś dalsza część słowniczka pojęć związanych z pojęciami internetowymi, które są używane codziennie, a mogą być nie do końca nam znane. Digitalizacja — to cyfrowa postać, która jest nadawana pismom i dokumentom zawartych na nośnikach danych. E- administracja...
Słowniczek pojęć internetowych cz.1
W XXI w. prawie każdy i to bez względu na to, ile ma lat, codziennie siada do komputera, laptopa czy innego urządzenia, gdzie w szerokim zakresie może korzystać z Internetu. Ktoś skończył szkołę czy uczelnie o profilu informatycznym, ktoś inny zdobył wiedzę na kursach...
Na jakich stanowiskach pracują programiści?
Intensywny wzrost nowych technologii sprawia, że również stanowiska pracy w branży IT ewoluują w ogromnym tempie. Autorzy oprogramowania wpływają już praktycznie na każdy aspekt naszego życia. Firmy o różnym profilu, coraz częściej sięgają po nowoczesne rozwiązania...