Trailhead — bezpłatna platforma do nauki

31 stycznia 2022

Trailhead — bezpłatna platforma internetowa.

Już ponad 3 miliony użytkowników korzysta z Trailhead łamiąc tym samym wszelkie bariery w edukacji i tworzy alternatywną drogę do ekosystemu Salesforce. Według światowych dostępnych raportów w ciągu najbliższych kilku lat ok.50% pracowników będzie musiało poszerzyć swoje umiejętności, aby wciąż być na bieżąco z rozwojem technologii.

Wiele osób, ale także firm poszukuje alternatywnych dróg nauki. Zamiast zdobywać stopnie naukowe w starodawny (stacjonarnie) sposób, zmieniając jednocześnie krajobraz edukacji, wykształcenia i praktyki. Kształcenie online eliminuje również lukę w całokształcie edukacyjnym i pomaga budować umiejętności w prężnie ewoluującym sektorze obsługi klienta.

Uruchomiona w 2014 roku Platforma pokonuje przeszkody w nauce i otwiera nową „klarowną” drogę do ekosystemu Salesforce każdemu, kto ma dostęp do Internetu. Począwszy od administratorów, działów sprzedaży, marketerów, architektów, konsultantów, analityków oraz wszystkich i wszystkiego pośrodku. Nie zważając na Twoje pochodzenie, wiedzę czy zainteresowania jest już ścieżka edukacyjna specjalnie dla Ciebie.

 

To właśnie dzięki Trailhead możesz:

  1. Posiąść wiedzę potrzebną do budowania kariery oraz uplasowania pozycji w Salesforce, gdzie nie jest wymagany stopień naukowy.
  2. Zdobyć doświadczenia, które budują Twój wizerunek, atrakcyjność i konkurencyjność na rynku pracy.
  3. Zespolić się z ogólną społecznością uczniów — pionierów otrzymując w zamian mentoring czy współpracę.

Wśród wielu dostępnych ofert to właśnie Trailhead podsuwa najbardziej solidne szkolenia z zakresu umiejętności Salesforce, a zapotrzebowanie na tę właśnie wiedzę wciąż rośnie, ponieważ coraz więcej firm stosuje właśnie tą technologię w zarządzaniu relacjami z klientami. Według dostępnych raportów ekosystem Salesforce stworzy ok.9 milionów nowych stanowisk pracy na całym świecie do 2026 r., a to pomoże pionierom w rozwoju kariery w dowolny sposób.

Trailhead stawia osobę uczącą w samym środku tego co robi. Krótkie rozmówki i jej treści sprawiają, iż nauczanie nawet trudnych zagadnień jest proste do przyswojenia i ułożone wg. poziomu i ról np. marketingowiec nauczy się najlepszych praktyk marketingowych, a dyrektor z działu obsługi klienta zdobędzie wiedzę z zakresu stosunków pracy oraz równości pracowników. Nauka online obejmuje również naukę praktyczną zwaną jako ,,projekty”, dzięki czemu można swobodnie na bieżąco ćwiczyć w bezpłatnej instancji Salesforce roboczo nazywaną Trailhead Playground.

Trailhead to ukierunkowane uczenie się głównie ścieżkami opartymi na karierze i zapewni osiągnięcie konkretnego celu. Można ustawić się pod kątem rozwoju zawodowego czy osobistego. Dostępne są też moduły z zakresu umiejętności biznesowych takich jak coaching, zatrudnienie czy przywództwo. Doświadczenie zdobyte staje się jeszcze bardziej osobiste, kiedy osiągasz wytyczone szlaki i moduły oraz praktyczne projekty. Technologia Salesforce Al czy Rekomendacje Einsteina jest powiązana z Trailhead i to właśnie tak platforma zapoznaje się z Tobą i przez to staje się jeszcze bardziej rozbudowana, i daje możliwość bardziej trafnych podpowiedzi uzależnionych od poczynionych postępów.

Faktem jest, że ponad połowa uczniów przyznało, że to właśnie dzięki Trailhead nabyli umiejętności, które pozwoliły im sięgnąć po awans i wzrost wynagrodzenia. Natomiast jeden na trzech uczących się dostał nową posadę właśnie dzięki umiejętnościom zdobytych w Trailhead. Każdy, kto ma dostęp do Internetu bez względu na to kim jest i czy się zajmuje, może swobodnie założyć bezpłatne konto i podnieść swoje kwalifikacje i kształtować bardziej lukratywną przyszłość. Chociaż Trailhead jest generalnie dostępny dla każdego to nie każdy uczy się jednakowo, dlatego można tam znaleźć:

  1. wirtualną i osobistą naukę prowadzoną przez ekspertów
  2. transmitowane na live oraz na żądanie filmy i wideo prowadzone przez ekspertów poprzez Trailhead Live
  3. pełny dostęp do modułów Trailhead oraz Trailhead Live z wykorzystaniem bezpłatnej mobilnej aplikacji Trailhead GO na Androida i Los.

Wiadome jest, iż osoby uczące się są na różnych etapach kariery i pochodzą z przeróżnych środowisk zawodowych, dlatego dostępne są zróżnicowane programy rozwoju pracowników takich jak:

  1. Salesforce Talent Alliance, który łączy partnerów z kandydatami certyfikowanymi przez Salesforce i wdraża do ekosystemu nowe, zróżnicowane talenty.
  2. Salesforce Military Alliance oferujący całkowicie bezpłatne szkolenia online oraz egzaminy certyfikowane dla aktywnych zawodowo wojskowych, ale i weteranów i współmałżonków wojskowych.
  3. Trailblazer Connect pomagający ludziom znajdywać możliwości poprzez wydarzenia, mentoring i zasób kariery.
  4. Pathfinder umożliwi pionierom nowej generacji budowanie kariery w ekosystemie Salesforce.

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem Salesforce, zapewne nie do końca wiesz, kim jest pionier i co sprawia, że cała społeczność jest wyjątkowa. Pionierami są osoby uczące się przez całe życie, które sprawią, że świat jest lepszym miejscem, napędzając przyszłość technologii i którzy zapewne odwdzięczą się społeczeństwu.

Pionierzy wprowadzają innowację dzięki Salesforce i wykorzystują platformę do przekształcenia firmy. Posiadanie aktywnej sieci ludzi jest ogromnie ważne szczególnie teraz gdy tak wiele osób pracuje zdalnie. Cała społeczność Trailblazer to super miejsce, gdzie użytkownicy Trailhead łączą się z klientami, partnerami i specjalistami Salesforce, by móc razem się uczyć, znajdować mentorów i połączyć to wszystko ze ścieżkami kariery.

Other entries

Stres w pracy — jak sobie skutecznie pomóc?

Stres w pracy — jak sobie skutecznie pomóc?

Dla wielu ludzi praca stanowi największe źródło stresu To właśnie na tej płaszczyźnie oczekuje się od ludzi maksymalnej skuteczności, odpowiedzialności i terminowości. Jeśli te czynniki potraktujemy jako zewnętrzną presję to mamy praktycznie pewność, że wcześniej czy...

czytaj dalej
Certyfikat Salesforce – dlaczego warto go mieć?

Certyfikat Salesforce – dlaczego warto go mieć?

Certyfikaty Salesforce są adekwatne do stopnia zaawansowania, umiejętności oraz doświadczenia danej osoby. Każdy zdobyty dodatkowy certyfikat w odpowiedniej kolejności jest ogromnym krokiem w rozwoju kariery developera, administratora, konsultanta czy architekta w tej...

czytaj dalej
Awans w branży IT

Awans w branży IT

Praca w branży IT to w obecnych czasach marzenie wielu osób, które rozpoczynają karierę zawodową, chcących funkcjonować w świecie nowych technologii. Gdy uda się nam zdobyć pierwszą wymarzoną pracę czujemy się generalnie szczęśliwi i spełnieni jednak w pewnym momencie...

czytaj dalej